TVP.pl Informacje Sport Kultura Rozrywka VOD Serwisy tvp.pl Program telewizyjny
back

Uśmiech i łzy
Życie składa się z krótkich chwil – i to właśnie one zapadają nam w pamięć. Te, w których serca biją szybciej i te, w których zmienia się cały świat.
  • - Może to ten tytoń? Wiesz, Arturku, ja nigdy w życiu nie paliłam, ale tak mnie podkusiło, kilka razy się zaciągnęłam, o tym… tytoniem Roberta! Tymczasem w przychodni zjawi się nagle… lokalna policja! Pechowo - akurat w chwili, gdy staruszka znów sięgnie po „zioło”. - Eee... Pani Zosiu, pani to lepiej schowa… - A co my tu mamy?…
  • Za to w finale: dramat Jaszewskich. Kolejny tydzień Dawid spędzi w szpitalu – coraz bardziej osłabiony i przerażony. I w końcu, zdesperowany, postanowi szczerze porozmawiać z ojcem... - Wiem, że nie jest dobrze... Słyszałem, jak rozmawiałeś z lekarzem. - Tak, nastąpiło pogorszenie, ilość płytek znowu spadła… ale jesteś pod doskonałą opieką!(…) Niedługo wreszcie wrócisz do domu… - I znów będziemy jedną, wielką, kochającą się rodziną?(…) Nie jesteś moim ojcem! Co, myślałeś, że nie wiem?
  • Zbuntowany i pełen żalu, chłopak spróbuje później odepchnąć nie tylko rodziców, ale także Basię. - Zasłużyłem sobie. Na tę chorobę i na wszystko... A ty jesteś dla mnie po prostu za dobra. I najlepiej będzie, jeśli jak najszybciej o mnie zapomnisz. - Dawid, co ty opowiadasz? Nie rozumiem… - Czego nie rozumiesz? Nie chcę już z tobą być! Wynoś się! I zabierz te durne kwiaty!
  • Rogowska tak łatwo jednak się nie podda… - Jeśli myślisz, że dam się stąd wyrzucić, to jesteś idiotą! Chcesz się mnie pozbyć? To wezwij ochronę, bo ja sama stąd nie wyjdę! A po chwili Dawid wyzna w końcu dziewczynie, jak bardzo jej potrzebuje. - Boję się… Tak bardzo się boję… - Ja też…