TVP.pl Informacje Sport Kultura Rozrywka VOD Serwisy tvp.pl Program telewizyjny
back

Pożegnania i powroty
Podróż za ocean, powrót do domu i... nowy bohater.
  • - Ale... co z twoimi studiami? - Już wszystko na uczelni załatwiłam! Musimy to zrobić, nie możemy tak żyć w nieskończoność - Mateusz tu, ja w Warszawie, w jakimś wynajmowanym kącie… Jeśli będziemy mieli swoje własne mieszkanie, wszystko będzie wyglądało zupełnie inaczej...
  • - Mamuś… Proszę, nie rób takiej miny, bo zaraz będę beczeć! Przecież nie wyjeżdżamy na zawsze… - Wiem, ale… na drugi koniec świata! I nie wiadomo, na jak długo... Boże, tak mnie zaskoczyliście… Uważajcie tam na siebie… - No pewnie, że tak! Nie będziemy tam sami, tato Matiego będzie miał na nas oko!
  • Tymczasem Ula z Bartkiem też na nowo spakują się i kolejny raz stracą dach nad głową - gdy właściciel mieszkania, które dotąd wynajmowali, postanowi je sprzedać. Lisiecki w drogę wyruszy z ciężkim sercem. - Trochę szkoda… Nie było nam tu tak źle. Ula pośle jednak ukochanemu ciepły uśmiech... - Proszę cię, było koszmarnie! I pewnie jeszcze nieraz tak będzie, ale z tobą… mam gdzieś, co jeszcze się wydarzy… - Okay... Czyli, co? Spadamy stąd? - Już nas tu nie ma!
  • A kilka godzin później młodzi przyjadą do Grabiny na rodzinne święta. Lisieccy spróbują wmówić bliskim, że w Warszawie świetnie się im powodzi. - Praca? Super! Mieszkanie? Też! I w ogóle… perspektywy na przyszłość… są całkiem niezłe! Barbara tak łatwo oszukać jednak się nie da... i od razu zacznie namawiać wnuczkę, by została w domu na dłużej.