TVP.pl Informacje Sport Kultura Rozrywka VOD Serwisy tvp.pl Program telewizyjny

Czy straci dziecko?

Czy straci dziecko? Data publikacji: 2017-05-25

Iza zostanie wkrótce samotną matką... A los znów szykuje dla niej problemy.

W 1305 odcinku „M jak Miłość” Lewińska wykona kontrolne badania – i odkryje, że jej dziecko jest poważnie chore.
- Niestety, obraz USG wskazuje na wrodzoną przepuklinę oponową…
- Boże... Co to znaczy?
- Brakuje części przepony, doszło do przemieszczenia wątroby, żołądka i jelit… Tę wadę kwalifikuje się do najcięższych. Narządy, które we wczesnym życiu płodowym przedostają się do klatki piersiowej, utrudniają lub uniemożliwiają rozwój płuc, uciskają serce… W krańcowych sytuacjach skutkuje to niewydolnością oddechową i krążeniową.
Po słowach lekarki Iza zblednie - i poczuje, jak rozpada się jej cały świat. Tymczasem specjalistka spróbuje wytłumaczyć dziewczynie jej sytuację.
- Wiem, że jest pani przerażona, ale… takie rzeczy się operuje. To trudne, skomplikowane operacje wewnątrzmaciczne, ale ratują dziecku życie.(…) Proszę nie zwlekać... Czas ma tu decydujące znaczenie. I jeszcze jedno... Powinna się pani, mimo wszystko, skontaktować z ojcem dziecka. Będzie pani potrzebowała wsparcia… i opieki.
Kilka godzin później Lewińska spotka się jednak nie z Marcinem, tylko z Arturem - a były narzeczony od razu zaproponuje jej pomoc.
- Jeśli potrzebna będzie ta operacja... to ja zdobędę pieniądze! Opłacę najlepszych specjalistów. Rozmawiałem dziś z wujkiem, sprzedam mu część swoich udziałów w firmie, mam je po ojcu…

Czy lekarze zdołają uratować dziecko Izy - i czy Skalski na nowo podbije jej serce? Odpowiedź wkrótce... tylko na antenie TVP2, w premierowych odcinkach serialu!

REKLAMA